Klausimą kodėl nepatiriu orgazmo galima adresuoti vyrui, geriausiai draugei, seksologui, astrologui, visatai, tačiau naudingiausia – sau. Kaip ir ko klausti, mes jums papasakosime.
Ar esu tikra, kad su manimi viskas gerai?
Įsivaizduokite, kad vairuojate automobilį, kuris TA apžiūroje nebuvo penkerius metus. Prietaisų skydelyje šviečia kelios piktogramos, signalizuojančios apie gedimą, o automobilio gale kažkas grėsmingai barška. Kokios galimybės kur nors normaliai nuvykti? Žinoma, jūs nuvažiuosite iš taško A į tašką B, tačiau vargu ar mėgausitės kelione.
Problema ta, kad dažnai savo seksualumą ir kūną suvokiame, kaip kokį automobilį kledarą. Matome jame aibę defektų: tiek gamyklinių, tiek įgytų eksploatacijos metu. Kai kurios moterys mano, kad neteisingai masturbuojasi ir dėl to negali patirti malonumo su partneriu. Kitos, prisiklausiusios pasakojimų apie multiorgazmus patiriančias damas, užsiima savigaila: juk ne kiekvienai gamta atseikėjo tokių talentų – orgazmas lyg ir įvyksta, bet kažkoks silpnas. Atrodo, kad makštis tik nusičiaudėjo – taip pojūčius apibūdino viena klientė. Kažkuri negali žiūrėti į savo vulvą be pasibjaurėjimo: kokia atstumianti atrodo jos išvaizda, pavyzdžiui, didelės lytinės lūpos ir tai esanti priežastis kodėl nepatiriu orgazmo. Juk porno filmuose pas moteris viskas paprastai būna kompaktiška, lygu ir balta. Kuo dažniau klijuosite sau neigiamas etiketes: ne taip, neteisinga, negražu, tuo mažiau džiaugsmo patirsite iš sekso. Neįmanoma mėgautis tuo, kas sukelia gėdą, nerimą, priešiškumą. Tačiau yra ir gerų naujienų. Atsisakiusios nuostatų, kaip turėtų būti, kaip teisinga ir gražu, pradėsite tiesti kelią į savo nepakartojamo grožio bei unikalumo pripažinimą.
Ar žinau, kaip veikia mano kūnas?
Universalaus algoritmo orgazmui pasiekti nėra ir negali būti. Vienodai atrodome tik anatomijos paveikslėlyje. Gyvenime erogeninių zonų, beje, kurios kartais ir migruoja, jautrumas, išsidėstymas bei susidarymas – individualūs dalykai. Mes visi ne tokie, kaip visi – šią frazę kartoju dažniau nei pasisveikinu. Svarbu suprasti, kaip veikia mūsų kūnas.
Yra milijonas praktikų ir priemonių, skirtų seksualiniam jautrumui atskleisti bei lavinti: intymus savimasažas, naudojant masažo aliejų, erogeninių zonų paieška, padedant klitorį stimuliuojančioms priemonėms etc.
Mūsų kūnas reaguoja į prisilietimus, bet kiekvienam skirtingai ir skirtingose vietose. Galima ir svarbu tiksliai išsiaiškinti, kur yra jūsų maksimalios nervų galūnių kaupimosi zonos, su jomis dirbti ir tada neteks ištarti frazės – nepatiriu orgazmo.
Ar jaučiuosi saugi?
Jeigu nėra universalaus būdo pasiekti orgazmą, tai visuotinis malonumo priešas ir dar kaip yra. Ir tai yra saugumo trūkumas (nepainioti su adrenalino antplūdžiu, pavyzdžiui, nuo minties būti pagautiems).
Kalbame apie saugumą plačiąja, gyvybiškai svarbia, prasme. Puiku, kai užmegzdama kontaktą moteris visiškai tikra, kad niekuo nerizikuojate. Kiek kartų su jomis aiškinantis, kodėl intymumas neteikia malonumo, po trečio klausimo išgirstama: bijau pastoti, o jeigu jis mane užkrės, kai reikia peržengti bučinių ribas, atrodo, kad sustingstu, ir taip toliau, atsakoma – tikriausiai todėl nepatiriu orgazmo.
Ir mes, patikėkite, sustingstame situacijose, kai kyla pavojus sveikatai ar ateičiai. Atrodo, kad pavojus blokuoja receptorių darbą. Kūnas tiesiog atsisako dainuoti, tarsi būtų įkalintas cementiniame skafandre. Ir jeigu jums atrodo, kad linkstame link adekvačios kontracepcijos, tai jums neatrodo. Linkstame prie jos.
Ar galiu partnerio akivaizdoje daryti tai, ką darau viena su savimi?
Didžioji dauguma moterų, sakydamos, kad nepatiria orgazmo, nesako, kad per solo žaidimus jo nepasiekia, tačiau su vyru joms tai yra problematiška. Dramatiška tai, kad jos žino, kaip tai padaryti, bet yra tikros, kad su partneriu viskas turėtų vykti kitaip. Tai yra pagal scenarijų, kurį siūlo jis, o ne pagal tą, kuris iš tikrųjų jas veda į orgazmą. Remiantis statistika, daugiau, kaip 20% moterų masturbacijos metu ką nors įskverbia į save. Kodėl? Todėl, kad šioms 20% moterų, malonumą suteikia svetimkūnio – penio, pirštų, vibratoriaus judėjimas viduje. Būtent apie grįžtamuosius judesius dažniausiai ir koncentruojasi seksas su vyru. Šiame scenarijuje neatsižvelgiama į svarbų dalyką: papildomą klitorio galvutės stimuliavimą, kurio reikalauja didžioji dauguma moterų, tačiau kurio jos pačios kartais atsisako.
Kad ir kiek protingų, naudingų straipsnių berašytų apie tai, kad orgazmas neskirstomas į makšties ir klitorinį, santykiaujant su partneriu įsijungia visi šie užtemimai: o jeigu jis įsižeis ir nuspręs, kad pats manęs nepatenkina? Pasirodo, paprasčiau palikti save be malonumo, nei surengti savo partneriui edukacinę programą tema, koks judesių derinys teikia tikrą džiaugsmą.
Ar aš tikrai pasiruošusi?
Kiek kartų teko susidurti su situacijomis, kai moterys skundėsi: aš nieko viduje nejaučiu, kodėl nepatiriu orgazmo, kodėl nejaučiu jokių pojūčių? Įkišu pirštą – ir nieko! Bandome patikslinti, kokiomis aplinkybėmis tai daro, ji atsako: Įprastomis.
Nusiprausiau ir liečiu save tyrinėjimo tikslais. Na, žinoma, tokiomis sąlygomis nenuostabu, kad ji nieko nejaučia.
Be susijaudinimo kūnas yra kurčias, o lytiškai jautrių vietų lietimas nesukelia sensacingų pojūčių. Kalbant sausa medicinine kalba – susijaudinimas yra kraujo pritekėjimas į lytinius organus. O tam, kad kraujas tekėtų ten, kur turi tekėti, reikia pakankamai laiko. Į ką dažnai koncentruojamės sekso metu? Ne, visiškai ne į save ir savo jausmus. O į partnerio erekciją ir pasitenkinimą. Taip pat į tai, kiek laiko buvo skirta preliudijai. Visada joms atrodo, kad glamonių, bučinių iš vyro reikalauja per daug, ir antrasis regatos dalyvis jau atvirai ima taip nuobodžiauti, kad mielai nuo aperityvo pereitų prie pagrindinio patiekalo. Daugeliu atvejų prasiskverbimas įvyksta per anksti, kai moters organizmas dar nėra tam pasiruošęs.
Ar man iš vis patinka seksas?
Taip, žinoma! Girdime dešimtis kartų iš dešimties. Moterys, kurios kreipiasi patarimo, taip atsako negalvodamos. XXI amžiuje pripažinti, kad nemėgsti sekso, prilygsta pareiškimui: Aš nenaudoju interneto.
Visi myli. O kaip jo nemylėti? Juk tai – seksas! Šiuolaikiniame pasaulyje jis atlieka dvi funkcijas: socialinę ir hedonistinę. Dabar tai dažnai yra ir komunikacijos būdas. Sekso pagalba išreiškiame meilę, švelnumą ir prieraišumą, taikomės jo padedami. Ir taip pat tai yra malonumo šaltinis. Pagalvokite – moterys, kurios imituoja orgazmą, mylėdamosi su partneriu, mėgsta seksą dėl kurios funkcijos? Teisingai – dėl socialinio ritualo.
Jos myli seksą tik galva. Taip, neteisinga orgazmą priskirti pagrindiniu ir vieninteliu sekso tikslu. Tačiau traktuoti jį, kaip kažką nereikalingo, net nepamėginus savo kūno išmokyti maksimaliai jausti ir teigti: kodėl nepatiriu orgazmo? Ai, aš ir taip jaučiuosi gerai! – ne pati protingiausia pozicija. Gerai. Bet gali būti ir geriau. Opiumas prisiekia – kur kas geriau!
Pasižvalgykite po orgazmus sukeliančių priemonių kategoriją ir nustebsite, kaip mokslas pažengęs į priekį, kokios pastangos panaudotos, kad tik moterys patirtų pačius aukščiausius malonumus.