Lubrikantai. Rūšys. Kaip naudoti?

lubrikantų rūšys

Kokios lubrikantų rūšys yra geriausios? Atsakyti į šiuos klausimus vienu sakiniu – taip arba ne – nepavyks. Reikia daug suprasti apie pačius lubrikantus, medžiagas iš kurių jie pagaminti, atvejus, kada ir kaip  naudojami, ir daugelis kitų dalykų.

Jau supratote, kad lubrikantai arba intymūs geliai yra labai svarbūs lytiniame gyvenime. Nesvarbu ar jūs naudojate prezervatyvus sekso metu ar ne, moksliškai įrodyta, kad dažnai trūksta drėgmės ir slidumo. Taip pat, naudojant sekso žaislus, slidumas yra labai svarbu, kad būtų pasiektas pasitenkinimas, ir pats žaislas būtų efektyvus.

Kokybiškas lubrikantas drėkina lytinius organus

Kokybiškas lubrikantas ar gelis sudrėkina lytinius organus ir sustiprina palaimą tiek moteriai tiek vyrui. Taip pat, labai svarbu pažymėti, kad lubrikantas padidina naudojamo prezervatyvo lytinio akto metu saugumą ir patikimumą nuo suplyšimo. Taip pat, įvairūs lubrikantai ir geliai paįvairina ir Jūsų seksualinį gyvenimą.

Lubrikantų stoka yra dažna prezervatyvų plyšimo priežastis

Būtent lubrikanto arba intymaus gelio stoka yra dažna priežastis prezervatyvų plyšimo. Net ir labai stipriai susijaudinusiai moteriai, kartais natūralios drėgmės nepakanka. Tokiu atveju, kai nenaudojamas joks lubrikantas ar drėkinamasis gelis, dažna moteris jaučia nemalonius pojūčius mylintis. Paprastai tariant  jaučiamas nemalonus trinties skausmas ir nejaučiamas malonus slydimas. Svarbu žinoti, kad ši problema moterims paaštrėja po nėštumo ir esant menopauzės laikotarpiui.

Geliai ir lubrikantai seksą padaro malonesniu. Jų dėka paįvairinsite seksualinius santykius naujais pojūčiais, potyriais ir net kvapais. Tam tikras lubrikantas ar gelis gali padėti vyrui, kenčiančiam nuo ejakuliacijos sutrikimų lytinių santykių metu.

Vandens pagrindo lubrikantai

Vandens pagrindo lubrikantas

Vandens pagrindo lubrikantus galite naudoti su įvairiais sekso žaislais ir prezervatyvais. Šio tipo lubrikantai dažnai būna sukurti natūraliu pagrindu, puikiai drėkina, suteikia sklandų slydimą, tačiau neišsilaiko ilgai. Dažnai juos reikia tepti papildomai. Poveikis prailginamas po kurio laiko tiesiog sudrėkinant pateptą vietą nedideliu kiekiu vandens ar net seilėmis. Šios rūšies lubrikantai ir geliai lengvai nuplaunami vandeniu. Vandens pagrindo lubrikantai rekomenduojami ieškantiems natūralumo. Dažniausiai vandens tipo lubrikantai ir geliai yra visiškai natūralūs – neutralaus pH, be kvapų, priedų, parabenų ir panašiai, todėl puikiai tinka jautriai ir alergiškai odai, ar net veganams.

Silikono pagrindo lubrikantai 

Silikono pagrindo lubrikantai

Silikono pagrindo lubrikantai yra labai lengvos tekstūros. Jie nesigeria į odą, todėl ilgai išsilaiko. Pakanka  nedidelio kiekio lubrikanto sklandžiam seksui, ir nereikia tepti pakartotinai viso meilės seanso metu. Šie lubrikantai ir geliai visiškai nekeičia makšties PH, todėl yra saugesni naudoti. Tik, jokiu būdu, nenaudokite šios rūšies lubrikantų ar gelių su silikoniniais ir odą imituojančiais sekso žaisliukais, nes gali pažeisti jų paviršių. Tinka naudojimui su visų rūšių prezervatyvais. Silikono pagrindo lubrikantai ir geliai gali būti naudojami vandenyje ar duše, nes vanduo jų nenuplauna, išlaiko slidumą. Lubrikanto ir gelio likučių pašalinimui patariama naudoti šiltą  vandenį su muilu. Silikoniniai lubrikantai labai svarbūs analiniam seksui, nes natūrali drėgmė išangėje nesusidaro. Tinkamai pasirinktas lubrikantas sumažina infekcijų ir lytiškai plintančių ligų pavojų. Silikoniai, ilgiau išliekantys lubrikantai gerokai palengvina slydimą, todėl nejaučiamas nemalonus pojūtis ir diskomfortas. Analiniam seksui geriau nenaudoti aromatizuotų ar skoniais praturtintų lubrikantų, nes sudėtyje dažniausiai būna cukraus ir glicerino. Tai gali išprovokuoti alergiją.

Aliejaus pagrindo lubrikantai

Dar būna aliejaus pagrindo lubrikantų. Jų sudėtis dažniausiai būna natūrali, todėl jie retai sudirgina odą ir yra saugūs naudoti tiek masturbacijai, tiek analiniam seksui ar vaginalinės sueities metu. Dėl ilgesnio ir stipresnio drėkinimo poveikio, šio tipo lubrikantai ypatingai rekomenduojami ilgiems sekso seansams. Dėl turimos sudėties šie lubrikantai ir geliai yra teplūs. Jų, taip pat, negalima naudoti su latekso prezervatyvais, nes gali pažeisti juos lytinio akto metu. Lateksas ir aliejus nedraugauja tarpusavyje.

Vandens ir silikono pagrindo lubrikantai

Vandens ir silikono pagrindo lubrikantaiskirti siekiantiems maksimalaus pasitenkinimo. Jie skirti tiems, kurie siekia aukso vidurio. Tiems, kurie nori natūralumo, neutralumo, ir kad lubrikantas išliktų ilgiau. Šio tipo lubrikantai suteikia daugiau drėgmės, nei gautumėte naudodami vien tik silikoninį, tačiau išlieka ilgiau, nei naudojant vien vandens pagrindo lubrikantą.

Lubrikantai ir geliai skirstomi ir pagal suteikiamus pojūčius

Lubrikantai bei geliai su skoniais ir kvapais

Aromatizuoti lubrikantai

Aromatizuoti lubrikantai ir geliai, tai specialų skonį ir aromatą turintys lubrikantai. Šios lubrikantų rūšys yra skirtos oraliniam seksui ar sueičiai su oraliniais malonumais. Tai puikus sprendimas tiems, kuriems oralinis seksas nėra malonus dėl jaučiamo kvapo ar skonio. Aromatizuoti lubrikantai ir geliai, taip pat tinka ir vaginalinei sueičiai, tačiau dėl juose esančio didesnio kiekio glicerino, jų naudojimo turėtų vengti tos moterys, kurios linkusios į infekcijas ir turi padidėjusį makšties jautrumą. Šio tipo lubrikantai būna nuostabaus aromato ir skonio, bei įneša į intymius santykius vanilįs, šokolado, egzotiškų vaisių, braškių ar kitokį skonį bei aromatą.

Stimuliuojantys lubrikantai

Stimuliuojantys lubrikantai

Stimuliuojantys lubrikantai ir geliai pasižymi specialia sudėtimi, kuri padeda greičiau pasiekti ir suintensyvinti orgazmus. Šie lubrikantai ypač tinka moterims, kurios orgazmą pasiekia sunkiau.

Šildantys ir šaldantys lubrikantai bei geliai

Lubrikantų rūšys

Šildantys ir šaldantys lubrikantai – dar kitaip – stimuliuojantys lubrikantai, skirti intymių pojūčių paįvairinimui. Jie yra saugūs naudoti su visų rūšių prezervatyvais. Tokios lubrikantų rūšys tinka tiek vaginalinei sueičiai, tiek masturbacijai. Šildantį ar šaldantį efektą sustiprinsite šiek tiek pakviepavę į pateptą vietą, ar ranka paglamonėję. Taip pat galima naudoti šildantį ir šaldantį lubrikantus bei gelius vienu metu ant skirtingų kūno vietų. Taip mėgausitės dar labiau maloniais, netikėtais ir jaudinančiais pojūčiais. Taip pat būna du viename, ir šildantis, ir šaldantis lubrikantai. Labai populiarios lubrikantų rūšys yra tos, kurios šildo, šaldo bei stimuliuoja vienu metu.

 Uždelsiantys lubrikantai ir geliai

 Uždelsiantys lubrikantai ir geliai – dar vadinami purkštukais vyrams. Jie gerokai prailgina mylėjimosi laiką ir padeda išvengti ankstyvos ejakuliacijos.

Masažiniai lubrikantai

Lubrikantų rūšys

Taip pat galite pasirinkti masažinius lubrikantus. Masažiniai lubrikantai tinkami naudoti tiek intymių santykių, tiek ir jausmingo masažo metu. Tokio tipo lubrikantai skatina erotinį bei seksualinį susijaudinimą, ir yra puikus pasirinkimas poroms, kurios nori santykius paįvairinti jausmingais vienas kito masažais.