Homoseksualaus kunigo išpažintis…

homoseksualus kunigas

Didžiąją gyvenimo dalį galvojau: kaip norėčiau būti gimęs paprastu žmogumi “, – sako homoseksualus kunigas S. U. Aš gimiau homoseksualus. Tai nebuvo mano pasirinkimas. 
Dar ankstyvoje jaunystėje jis suprato, kad nėra toks kaip dauguma jo bendraamžių. Bet nebuvo kieno paklausti ir su kuo pasitarti.

Nesakiau broliui, kad esu homoseksualus

Aš net nesakiau broliui, kad esu homoseksualus, kol jis atsitiktinai neatrado mano dienoraščio, – pasakojo S. U. Tuo metu jam sukako 91 metai, o jo brolis buvo dvejais metais jaunesnis.
Pamačiau, kad tai jo per daug nešokiravo, ir gailėjausi, kad anksčiau to nepapasakojau jam ir likusiai šeimai, – pridūrė S. U.
– Bet tuomet aš nežinojau, kaip jie tai priims. Todėl visą gyvenimą S. U. turėjo apsimesti, kad nėra toks, koks buvo.

Intymūs santykiai tarp tos pačios lyties asmenų buvo laikomi nusikalstamais

Aš užaugau priešiškame, šventame ir nemokšiškame pasaulyje, persmelktame išankstinių nuostatų, skurdo ir klasių skirtumų. Seksas tarp vyrų ilgą laiką buvo laikomas nusikalstamu ir, pasak daugelio, „gėjai buvo bjaurūs Dievo akyse“, – rašė jis savo dienoraštyje.
Aš sąmoningai represavau ir neigiau savo seksualumą – prieš save, prieš kitus žmones ir prieš Dievą.

Sąvokos homoseksualumas nebuvo žodyne

S. U. vaikystėje buvo drovus, o jo tėvai buvo labai dievobaimingi. Atviras pokalbis su jais nebuvo išeitis.
Ilgą laiką nesupratau, kas esu. Patyriau tam tikrus jausmus, bet nesupratau jų prigimties ir niekas man nieko nepaaiškino. Žodžio homoseksualumas visai nebuvo mūsų žodyne.
S. U. tėvas dirbo elektros prekių gamykloje, tačiau uždirbdavo tiek mažai, kad šeima sau leido tik būtiniausius daiktus.
Berniuko bendravimas su tėvu daugiausia buvo susijęs su pamokymais ir papeikimais. – Man visada atrodė, kad jis mane niekina, nors nepaaiškino, kodėl.
Santykiai su mama taip pat nebuvo tobuli. Iš sūnaus lūpų išgirdusi nereikšmingą mintį, ji visada nepatenkinta klausdavo: “Iš kur tu tai ištraukei?” Be viso to, berniukas patyrė patyčias iš klasės draugų.

Potraukis vyro kūnui

Pradėjęs lankyti baseiną, S. U. pirmą kartą pajuto, kad jį traukia vyro kūno vaizdas. Kai mūsų treneris nėrė, aš susijaudinai“, – rašė jis savo dienoraštyje.
18-os metų S. U. buvo pašauktas į laivyną ir paskirtas patrulinio laivo slaugytoju.
Karas buvo ką tik pasibaigęs. Didelė grupė moterų plaukė per vandenyną laivu. Viena iš keleivių kelionės metu parkrito ir sunkiai susižalojo koją. S. U. turėjo suteikti jai medicininę pagalbą, tačiau pamatęs kraują – apalpo. Juo rūpintis buvo paskirtas jūreivis vardu Aleksas.

Pirmoji meilė vyrui

Kai atėjau, iš karto pamačiau jį. Aš nesupratau, ką jis man pasakė, bet mūsų akys susitiko ir aš pajaučiau, kad jį įsimylėjau”, – sako S. U.
Mūsų santykiai buvo puikūs. Nemaniau, kad tai nenatūralūs ar neteisėti santykiai, tiesiog negalvojau apie juos”, – sako S. U.
Vėliau S. U. prisijungė prie Alexo tėvui priklausančios buhalterijos firmos. Bet kai jis apsisprendė apsigyventi kartu su Aleksu tame pačiame bute, tėvas jį atleido ir pasiūlė eiti savo keliu.

Pradėjome skaityti Šventąjį Raštą

Pats Aleksas irgi pradėjo šiek tiek keistis.
Mes abu pradėjome skaityti Šventąjį Raštą. Jis pirmasis padarė išvadą, kad mūsų santykiai yra ydingi. Nenutraukdamas seksualinių santykių su S. U., Aleksas pradėjo susitikinėti su mergina. Viskas baigėsi tuo, kad jis vedė ją ir pakvietė S. U. būti liudininku vestuvėse.

Nutarė išgydyti meilužį nuo potraukio homoseksualiems santykiams

Kai jis mane atstūmė, jaučiausi siaubingai, – prisipažįsta S. U. – Atrodė, kad mano gyvenimas sudužo į šipulius. Kartą Aleksas nusprendė išgydyti buvusį meilužį nuo potraukio homoseksualiems santykiams.
Vieną lapkričio rytą jis atsivedė kelis draugus, uždėjo rankas ant manęs ir pradėjo melstis Jėzui Kristui, kad išvytų iš manęs demoną ir atsikratyčiau homoseksualaus potraukio. Aleksas buvo aiškiai susijaudinęs ir įtikėjęs tuo, ką darė. Bet aš jaučiausi blogai, blogai, kaip niekada anksčiau, – sako S. U.

Bandė įveikti gamtą – uždraudė sau žiūrėti į jaunus vyrus

Nuėjau pas gydytoją ir pasakiau: matyt, aš netinkamas šiam pasauliui, kaip gyventi!
Jis įvairiais būdais buvo gydomas nuo depresijos ir minčių apie savižudybę, įskaitant elektrokonvulsinę terapiją. S. U. beviltiškai bandė įveikti gamtą – uždraudė sau žiūrėti į jaunus vyrus, karštai meldėsi, griebėsi elektrošoko terapijos ir testosterono injekcijų. Niekas neveikė.
Tarp draugų jau sklandė gandas, kad jis gėjus. Visi, išskyrus vieną, pradėjo jo vengti. S. U. buvo priverstas parduoti savo namus ir kuriam laikui grįžti gyventi pas savo motiną, kuri vis dar nieko nežinojo.

Buvo seksas su vyrais

29-erių S. U. persikėlė į Londoną, kur buvo lengviau susirasti kitus panašius į save, tačiau jam nesisekė užmegzti tvirtų ryšių. „Buvo, ir ne kartą, seksas su vyrais, patyriau meilę, bet ji išblėso šaltame klimate“, – vaizdžiai apibūdina jis.
Vėliau jaunam vyrui patikėtos buhalterinės įmonės vadovo pareigos. Tačiau po kurio laiko kolegos ėmė įtarinėti jį esant gėjumi ir, pasak jo, visaip šaipėsi. Neištvėrė. Išėjo.
Pamažu priėmė sprendimą tapti kunigu, apie ką, pasak jo, svajojo jau seniai…

Homoseksualus kunigas ir jo pašaukimas

Noras atrodė keistas, atsižvelgiant į tai, kad bažnyčia visada vaidino pagrindinį vaidmenį formuojant visuomenės pasipriešinimą tos pačios lyties santykiams.
Tačiau S. U. buvo giliai religingas žmogus, dėl ko patyrė psichinių kančių ir abejonių. Vaikystėje jis lankė sekmadienio mokyklą ir į Jėzų žiūrėjo kaip į pavyzdį, kuriame pirmiausia matė kovotoją be išankstinių nusistatymų ir atstumtųjų gynėją.
Tikinčiųjų netoleranciją jis priskyrė klaidingai interpretuodamas Bibliją.
Vieną dieną jis išgirdo radijo laidą „Gimiau būti karaliumi“, paremtą Jėzaus Kristaus gyvenimu, kuri padarė stiprų įspūdį vienišam jaunuoliui.
„Aš slapta meldžiausi Jam, kad jis mane nukreiptų teisingu keliu ir taptų mano vedliu“, – sako S. U.

Homoseksualus kunigas – įšventinimas

Artėjant 50-mečiui S. U. ėmė ieškoti artimesnių santykių su Dievu. Jis įstojo į bažnytinę draugiją, kurią laikė mažiausiai homofobiška.
Tada S. U. baigė trejų metų seminariją ir buvo įšventintas į kunigus. Homoseksualus kunigas tarnavo keliose parapijose – žinoma, slėpdamas, kad yra gėjus.
Oficiali bažnyčios pozicija, kurią S. U. pavadino veidmainiška, daugeliui metų paliko jį pažeidžiamą.

Homoseksualus kinigas ragino bažnyčią parodyti supratimą

Homoseksualus kunigas S. U. teigia, jog jis ragino bažnyčią parodyti Kristaus vertą gailestingumą ir supratimą homoseksualiems žmonėms.
Bažnyčia ir toliau praleidžia didžiulę galimybę, – sakė jis.
Dabar pensininkas S. U. gyvena slaugos namuose ir džiaugiasi, kad visuomenėje po truputį keičiasi požiūris į tokius kaip jis.
Pagaliau atėjo ilgai laukta laisvė, – sako jis.
Tuo pačiu jis apgailestauja, kad ši laisvė pasirodė per vėlai, o jam padarytos psichinės žaizdos vis dar primena apie save.
Labai apgailestauju, kad neturėjau įprasto seksualinio gyvenimo, dėl kurio turėjau nuolat kentėti.

Skaitykite daugiau:

Moterie, jei nori pakeisti pasaulį, mylėk vyrą…

Masturbatoriai – vyrų malonumas