Skausmingas seksas menopauzės metu, ką daryti?

seksas menopauzės metu

Skausmingas seksas menopauzės metu

Perimenopauzės ir menopauzės laikotarpiai gali reikšti, kad jūsų lytinis gyvenimas praras ankstesnę kokybę ir nebeteiks džiaugsmo bet,  to tikrai nereikia bijoti.

Įprasta menopauzės metu patirti skausmingą vaginalinę sueitį. Įprasta, kad nepaisant skausmo privalote tiesiog šypsotis. Galbūt Jums drovu kalbėti su gydytoju, arba matote, jog Jūsų gydytojas neatsakingai žiūri į Jūsų problemą. Bet tai neturėtų Jūsų labai liūdinti, visų pirma todėl, kad yra tiek daug galimybių padėsiančių spręsti šią problemą.

Esminė skausmingo sekso priežastis

Šiuo gyvenimo laikotarpiu vyksta lytinių hormonų pokyčiai. Šie hormonai pradeda svyruoti, o nuo 40-ies metų (kai kuriais atvejais net 30-ies) pradeda mažėti,todėl jūs pastebite lytinių organų pokyčius, ir drėgmės trūkumą makštyje. Daugelis vyresnio amžiaus moterų pastebi didesnį diskomfortą ir sausumą, tačiau yra ir daugybė kitų simptomų. Šie simptomai  gali išryškėti po menopauzės, todėl verta žinoti, kas vyksta ir ką galima padaryti siekiant sumažinti jų poveikį.

Menopauzės simptomai

Nenuostabu, kad jūsų lytinis gyvenimas gali pašlyti dėl menopauzės simptomų, kurie gali kilti dėl estrogeno ir testosterono trūkumo. Galbūt turėsite mažiau energijos nei įprastai, taip pat gali kamuoti nemiga. Būdingos nuotaikų kaitos, besikeičiančios nuo ašarų iki dirglumo, nuo linksmumo iki visiško įniršio ir, dažniausiai, mūsų emocijas turi sugerti partneriai.

Dėl krintančio testosterono lygio gali sumažėti susidomėjimas seksu,  orgazmai gali būti sudėtingiau pasiekiami nei anksčiau. Nuovargis, nuotaikos svyravimai ir libido praradimas – to gali pakakti, kad būtų neigiamai paveiktas jūsų lytinis gyvenimas.

Skausmingas seksas menopauzės metu – kas jį sukelia?

Perimenopauzės ir menopauzės metu gali kilti šlapimo nelaikymo problemų,  arba dažniau  gali pradėti kamuoti tokios infekcijomis kaip cistitas.

Mažėjantis estrogenų kiekis mažina natūralų makšties ir vulvos tepimą, o kartu plonėjant vulvos audiniams jūs galite jausti skausmą, niežėjimą ar bendrą diskomfortą, kurio anksčiau nejautėtė. Tuo metu makštyje yra mažiau gerųjų bakterijų, padedančių kovoti su infekcijomis, tokiomis kaip pienligė, todėl gali atsirasti ir daugiau šios ligos pasikartojimų.

Vulvos audiniams tampant plonesniais ir sausesniais, makšties sienelės tampa mažiau elastingos ir lanksčios, o tai akivaizdžiai daro įtaką komfortiškam vaginaliniam įsiskverbimui.

Taigi, tai yra blogosios naujienos, bet turime ir gerų žinių: jums nereikia tiesiog susitaikyti su šiais nepatogumais. Iš tiesų yra veiksmingų šių problemų gydymo būdų, kuriuos pritaikyti sau galėsite pasitarusios su savo gydytoju. Tik nesigėdykite prašyti pagalbos.

Pakaitinė hormonų terapija ir kitos hormoninės galimybės

Pakaitinė hormonų terapija (PHT) yra veiksminga priemonė. Jos dėka skausmingas seksas menopauzės metu bus lengvesnis, nes tokiu būdu jūs tiesiog pakeičiate prarastus hormonus naujais, o būtent hormonų trūkumas sukelia šias problemas.

Bet jei PHT nėra jums taikomas, yra dar vienas būdas suteikti savo kūnui trūkstamo estrogeno. Išorinis estrogenas gali būti tepamas tiesiai į makštį kremo pavidalu. Šioje priemonėje estrogeno  yra labai maža dozė ir, lokaliai naudojamas estrogenas negali visiškai pakeisti tradicinis PHT, todėl sistemingai visas kūnas jo nepasisavina. Šiek tiek daugiau apie tris pagrindinius vietinio estrogeno tipus:

Pagrindiniai vietinio estrogeno tipai

Estrogeno kremus tokius kaip „Ovestin“, „Premarin Vaginal“ arba „Ortho Dienestrol“ į makštį įdedate naudodami aplikatorių; kai kurie prekės ženklų kremai gali būti paskleisti ir ant vulvos, kad palengvintų skausmą.

Estrogeno  kapsulės „Vagifem“ arba „Imvaggis“. „Vagifem“ yra kapsulė, kurią įdedate į makštį aplikatoriumi. „Imvaggis“ yra mažesnės dozės alternatyva, kuri nereikalauja aplikatoriaus.

„Intrarosa“ yra dar viena kapsulių rūšis, kurioje yra DHEA (hormono, kurį mūsų organizmas natūraliai gamina); patekus į makštį, tai virsta estrogenu ir testosteronu.

Daugelis vartotojų priemones naudoja prieš miegą, nes miegant, jos kelias valandas laikosi makšties viduje. Naudojant kai kurių prekės ženklų priemones gali atsirasti vaškingos išskyros.

Estrogeno žiedas Estringas. Tai yra minkštas, silikoninis žiedas, įdedamas į makštį, kuris per 90 dienų išskiria pastovią estrogeno dozę. Jį reikia pakeisti kas tris mėnesius. Įstatyti žiedą gali gydytojas arba, tai galite padaryti ir pati. Sekso metu žiedą galite palikti arba išimti. O po santykių vėl įstatyti.

Kitos priemonės malšinančios skausmingą seksą menopauzės metu

Be aukščiau aprašytų procedūrų, yra ir kitų specialių drėkiklių bei tepalų, skirtų drėkinti makšties sienelėms ir mažinti skausmą menopauzės etape. Jie veikia taip, kad audiniai būtų gerai hidratuoti, sudrėkinti ir jaustųsi patogiai.

Drėkikliai  yra ilgalaikiai, todėl drėkinimo priemones reikės naudoti tik kas dvi ar tris dienas, tuo tarpu lubrikantai yra skirti naudoti tik  lytinių santykių metu. Jei kontracepcijai naudojate prezervatyvus, o sekso metu naudojate lubrikantą, įsitikinkite, kad tai yra vandens pagrindo lubrikantas, nes pastarasis neištirpins prezervatyve esančio latekso.

Jei vis tik nuspręsite pasirinkti hormoninio gydymo būdą, gydytojas turėtų ryžtingai gydyti jus dėl šių simptomų. Jei manote, kad į jus nežiūrima rimtai, apsilankykite pas kitą gydytoją. Jūsų lytinis gyvenimas yra svarbus kiekviename amžiuje, o esant teisingam palaikymui jis gali teikti malonų pasitenkinimą perimenopauzėje, menopauzėje ir vėlesniame amžiuje.

 

Skaitykite daugiau:

Keletas slaptų užuominų meilužei, svajojančiai tapti žmona!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

three × five =