Kaip dažnai turėtumėte masturbuotis?

“Kaip dažnai turėtumėte masturbuotis?” – tai vienas dažniausiai googlinamų klausimų, susijusių su savęs tenkinimo tema, tad, akivaizdu, jog žmonės yra tuo suinteresuoti. Bet ar masturbacija ir jos dažnis turėtų būti svarbu?

dažnai masturbuotis

Nuomonė, jog egzistuoja “normalus”  masturbacijos kiekis, yra neįtikėtinai plačiai paplitusi. Tą įrodo faktas, jog klausimas “kaip dažnai turėtumėte masturbuotis?” yra vienas populiariausių klausimų, minimų Google paieškoje. Nenuostabu, kad žmonės nori surasti atsakymą į šį klausimą. Nors masturbacija yra malonumą sukelianti ir teigiamą poveikį sveikatai turinti veikla, daugeliu atveju yra niekinama. 

Šiuo klausimu žmogus patiria spaudimą iš kelių pusių: seksui atvira visuomenės grupė skatina masturbuotis reguliariai, o, tuo tarpu, religinės bendruomenės ir kitos visuomenės nuomonę formuojančios jėgos, reikalauja kiek įmanoma labiau sumažinti masturbacijos kiekį gyvenime. Neretai galima pastebėti straipsnių apie teigiamą masturbacijos poveikį žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai, tačiau, paprastai, jie pateikiami tuose pačiuose feeduose kaip ir straipsniai apie porno ar priklausomybė seksui.

Taigi, nusprendėme atskyti į klausimą “kaip dažnai turėtumėte masturbuotis?” kartą ir visiems laikams. Ar yra pagrindas nerimauti dėl to, kaip dažnai masturbuojatės? Štai mūsų atsakymas…

Masturbacija – asmeniška ir individualu

Didžiąjai daliai žmonių, masturbacija yra sveikas, malonus būdas praleisti dalį savo laisvo laiko. Tikėtina, jog šis Jūsų įprotis yra visiškai Jums tinkamas, nebent masturbuojatės taip dažnai, kad tai ima trukdyti Jūsų kasdienėms gyvenimo veikloms. Tai galioja net jei Jūs tai darote vieną ar penkis kartus per dieną, o gal tik retkarčiais.

Jei Jums patinka masturbuotis, malonumo lygis svyruos priklausomai nuo keleto įvairių veiksnių. Įtempta savaitė darbe gali Jus taip išvarginti, kad būsite per daug pavargę masturbuotis tiek, kiek buvote įpratę. Kartais gali būti priešingai – stresas darbe paskatins masturbuotis dar dažniau tam, kad sumažintumėte įtampą. Jei pasitenkinate kitomis sekso formomis, Jūsų noras masturbuotis taip pat gali sumažėti. Masturbacijos kiekis gali išaugti ir tuo atveju, jei Jus aplanko erotiški prisiminimai apie praeityje patirtus potyrius. Visa tai normalu.

Veiksniai, galintys paveikti masturbacijos dažnumą        

Ne tik gyvenimo būdas, bet ir kiti veiksniai gali nulemti tai, kaip dažnai masturbuojatės, tokie kaip:

  • ligos;
  • esamos gyvenimo situacijos;
  • vaistų vartojimas;
  • santykių statusas;
  • tai, ar turite sekso žaislų, kurie Jums tinkami;
  • išoriniai veiksniai, tokie kaip stresas darbe;
  • visuomenės ir bendraamžių spaudimas.

Žinoma, šis sąrašas nėra baigtinis. Svarbu paminėti, jog minėtieji veiksniai nebūtinai paveiks Jūsų masturbavimosi dažnį, tačiau gali, priklausomai nuo individalaus Jūsų organizmo atsako į gyvenimo aplinkybes. Nėra “teisingo” masturbacijos kiekio, yra tik toks kiekis, kuris yra “teisingas” Jums.

Kaip dažnai turėtumėte užsiimti solo seksu?

Nors terminus “masturbacija” ir “solo seksas” šiame straipsnyje vartojame kaip sinonimus, terminas “solo seksas” šiuo atveju yra tikslesnis. Nors pastarasis yra dažniau minimas Google paieškose (todėl jį ir vartojame), pirmasis yra terminas, kurį vartoja du mūsų mėgstamiausi sekso mokytojai – Meg–John Barker ir Justin Hancock. Vienoje geriausių knygų “Enjoy Sex: How, when and if you want to” , Meg-John ir Justin paaiškina, jog terminų vertinimas “solo sekso” prasme yra naudingesnis nei masturbacijos vertinimas kaip visiškai atskiros seksualinio malonumo kategorijos:

Daugybė sekso ekspertų vertina solo seksą tik kaip “praktiką” prieš “rimtesnius dalykus”. Pavyzdžiui, jie siūlo žmonėms tyrinėti, liesti save tam, kad išsiaiškintų, kaip jiems patinka būti liečiamiems arba kaip išmokti prailginti lytinio akto trukmę.

Svarbiausia atsisakyti minties apie tai, kas yra “tinkama” ir susikoncentruoti ties tuo, kas, Jūsų manymu, yra malonu. Todėl, iš dalies, solo seksas yra laikomas beveik tokia pat “tinkama” veikla kaip ir seksas su kitu asmeniu.

Jei esate linkę vertinti tai, kaip dažnai Jūs masturbuojatės, vienas svarbiausių, tačiau sudėtingiausių dalykų, kurį turite padaryti – atskirti Jūsų pačių jausmus ir emocijas, susijusias su asmeniniais poreikiais, nuo jausmų, kurie kyla iš visuomenės diktuojamų taisyklių, t.y. ką turėtumėte ar neturėtumėte daryti. Meg-John ir Justin knygoje pataria trumpam apžvelgti ir įvertinti visas visuomenės siunčiamas kultūrines žinutes apie solo seksą ir Jūsų pačių ankstesnę asmeninę patirtį. Taip pat siulo pagalvoti apie tai, kaip Jūs ir Jūsų artimieji tai vertina.

Ar aš masturbuojuosi per daug?

Pagrindinė problema, susijusi su masturbacija yra ta, jog daugelis, galbūt ir Jūs, atsižvelgdami į visuomenėje vyraujančias nuostatas, manote, kad masturbuojatės per daug. Gali būti, jog Jūsų įpročiai yra ne tik normalūs, bet ir naudingi Jums. Problemą tokiu atveju sukeliate ne Jūs, o asmenys, kurie sukuria spaudimą, siekdami apriboti Jūsų seksualinius troškimus.

Vis dėlto, nenorime atmesti ir Jūsų susirūpinimo, jei jaučiate, jog masturbacija ima trukdyti kitiems dalykams gyvenime. Gali būti, jog pagaunate save besimasturbuojantys taip dažnai, jog nebegalite atlikti kitų svarbių užduočių arba tai nebesukelia malonumo. Tokiu atveju rekomenduojame pasikalbėti su savo šeimos gydytoju, kuris Jums padės arba nukreips pas tą, su kuriuo galėsite pasikalbėti privačioje ir neteisiančioje aplinkoje.

Ar aš masturbuojuosi per mažai?

 Tai yra šiek tiek rečiau pasitaikantis rūpestis, tačiau ne mažiau pagrįstas ar tikras. Lygiai taip pat, kaip visuomenėje susiformavusios nuostatos gali priversti žmones manyti, jog jie masturbuojasi per daug, taip ir nuolat įvardijami masturbacijos privalumai gali paskatinti žmones dažniau užsiimti solo seksu.

Jei anksčiau mėgavotės solo seksu, tačiau dabar jaučiate, jog dingo seksualinis potraukis ar atsakas, turėtumėte pasikalbėti su specialistu. Jei neseniai pradėjote vartoti vaistus ar turite sveikatos problemų, tai gali turėti įtaką Jūsų libido. Sumažėjęs seksualinis potraukis, erekcijos sutrikimai ir panašūs požymiai gali būti daugelio sveikatos problemų ženklai, todėl, tokiu atveju, gydytojo apžiūra būtų puiki mintis.

Jei apskritai nenorite masturbuotis, galime nuraminti – tai yra visiškai normalu. Masturbacija nėra privaloma ir nei vienas negali būti spaudžiamas turėti tokios formos seksą, jei jie nenori. Galbūt esate aseksualus arba tiesiog Jums reikalingas partneris.

Taigi… kaip dažnai turėtumėte masturbuotis?

 Ko gero, baigiant šį sraipsnį, turėtume pabrėžti, jog mūsų prielaidos ir įsitikinimai apie tai, kas yra normalu, persmelkia kiekvieną mūsų gyvenimo apsektą. Tiek, kad net pats klausimas, kurį nagrinėjome yra paremtas prielaidomis.

Klausimas “Kaip dažnai turėtumėte masturbuotis?” leidžia suprasti, jog apskritai turėtumėte tai daryti. Tačiau realybėje, Jūs galite to nedaryti visiškai, jei nenorite. Svarbiausia suprasti, ko reikia Jūsų kūnui, apsvarstyti, ar Jums priimtina tai, ką visuomenė nurodo, ir pasikalbėti su specialistu, jei vis dar jaučiate pagrįstą nerimą.

Skaitykite daugiau:

Be moteriškos energijos vyrai silpsta ? Ar tikrai?