Moters orgazmas: ką turi žinoti moterys ir… vyrai

Moters orgazmas

Moters orgazmas. Mielos moterys, argi mes slapta nesvajojame apie tai, kad kiekvienu orgazmu mėgautumės, tarsi nesuvaldoma kulminacija. Lėtas, tolygus pojūčių stiprėjimas, kuriuos seka dinamiškos dejonės. Tačiau didžioji dalis moterų per visą gyvenimą patiria vos kelis tikrus, monumentalius orgazmus. Be to, labiau nei tikėtina, kad bent kartą gyvenime orgazmą suklastojome, o kai kurios iš mūsų tai daro reguliariai.

Iš tiesų, moters orgazmas yra gana sunkiai pasiekiamas. Cosmopolitan atliktas tyrimas rodo, jog iš 2300 apklaustų moterų, 39% moterų visišką pasitenkinimą patiria masturbacijos metu, ir tik 15% nurodė, jog dažniausiai orgazmą pasiekia vaginalinio sekso metu, nestimuliuojant klitorio.

Taigi, kodėl vaginalinis seksas taip retai moterims suteikia aukščiausią palaimos lygį? Žemiau pateikiame atsakymą į šį klausimą, taip pat nurodome, ką apie moters orgazmą turėtų žinoti ne tik moterys, bet ir vyrai.

Kas vyksta moters kūne, patiriant orgazmą?

 Štai, kas vyksta dailiosios lyties atstovių kūne orgazmo metu:

  • Raumenys – viso kūno raumenys ima susitraukinėti. Pirštai susigniaužia, nugara išsiriečia, ritmiškai susitraukinėja gimdos, vaginos ir išangės raumenys. Biologinė gimdos susitraukimų orgazmo metu paskirtis – padėti spermai patekti giliau į gimdą, padidinant apvaisinimo galimybę.
  • Smegenys – manoma, jog dešimtys skirtingų smegenų sričių yra susijusios su orgazmu. Smegenų aktyvumas orgazmo metu yra beveik toks intensyvus kaip ir epilepsijos priepuolio metu. Trumpai tariant, didelis smegenų aktyvumas orgazmo metu ir yra priežastis paralyžių primenančio organizmo atsako į malonumą.
  • Širdis – kaip teigė garsus JAV žurnalistas ir rašytojas Hunter Stockton Thompson “Viską, kas skatina Jūsų kraujotaką, ko gero, yra verta atlikti”. Preliudijos, sekso ir orgazmo metu, kraujotaka, be abejonės, paspartėja. Taip pat pagreitėja širdies ritmas ir medžiagų apykaita. Kas galėtų pagalvoti, kad 30 malonių minučių su partneriu gali padėti sudeginti iki 144 kalorijų?
  • Oda – Jūsų skruostai užsiplieskia raudoniu, kūnas kaista, prakaituoja darosi karšta. Susijaudinimo ir orgazmo metu moters lytiniai organai pritvinksta kraujo.

Moters orgazmas atstoja Kėgelio pratimus

Galbūt pastebėjote, kad raumenys, kurie nevalingai susitraukinėja orgazmo metu, yra tie, kuriuos moterys sąmoningai treniruoja, atlikdamos dubens dugno pratimus ar, kitais žodžiais, Kėgelio pratimus (daugiau apie Kėgelio pratimus skaitykite – Kaip naudoti Kėgelio kamuoliukus).

Kuo svarbūs dubens dugno raumenys? Jie išsidriekia per visą dubens ilgį tarsi hamakas, tvirtai laikydami moters gimdą, šlapimo pūslę ir žarnyną. Šie raumenys laikui bėgant gali susilpnėti (ypač po nėštumo ar gimdymo), dėl to pasireiškia dažna moterų problema – šlapimo nelaikymas ar susilpnėję seksualiniai pojūčiai.

Reguliariai atliekant Kėgelio pratimus stiprinami dubens dugno raumenys. Atlikdamos nuoseklią mankštą, moterys ne tik stiprina vidinius raumenis, bet ir geriau susipažįsta su dubens dugnu. Beje, moterys, reguliariai stiprinančios dubens dugno raumenis, turi didesnę tikimybę patirti daugkartinį orgazmą.

Su amžiumi orgazmas tik gerėja

Yra duomenų, leidžiančių manyti, jog su amžiumi sekso kokybė tik gerėja. Cosmopolitan tyrimas parodė, kad 18–24 metų moterys patyrė orgazmą 84 proc., o 96 proc. – 30 metų ir vyresnės.

Mokslininkai iš Indianos universiteto atliko vieną įtakingiausių visų laikų seksualinio elgesio ir seksualinės sveikatos tyrimą šalies mastu. Nacionaliniu mastu buvo tiriama 5865 asmenų (paauglių ir suaugusiųjų nuo 14 iki 94 metų) seksualinė patirtis. Tyrimo metu nustatyta, jog vyresnio amžiaus asmenys turi aktyvų ir malonų seksualinį gyvenimą ir teigia, kad yra linkę užsiimti įvairiu seksualiniu pasitenkinimu.

Tyrime taip pat nustatyta, jog vyresnis amžius taip pat siejamas ir su didesne orgazmo tikimybe masturbacijos metu tarp 18-59 metų moterų. Šiek tiek mažiau moterų (64 proc.) pranešė, jog orgazmą patyrė paskutinio lytinio akto metu, kai tuo tarpu, taip pat seksualinės sueities metu orgazmą pasiekė 85 proc. vyrų.

Šis tyrimas taip pat nustatė variacijas, kurias lėmė skirtinga orientacija. Išvados rodo, jog moterys labiau supranta, ko reikia kitoms, kad aplankytų moters orgazmas. Tyrime dalyvavusių lesbiečių atsakymai parodė, kad jų orgazmo rodiklis yra žymiai didesnis (74,7 proc.) nei heteroseksualių moterų (61,6 proc.).

Galiausiai, moterys dažniau patiria orgazmą, kai praktikuoja įvairų seksualinį elgesį, o kulminacija labiau tikėtina oralinio arba vaginalinio sekso metu.

Preliudijos svarba

Moterys ir vyrai skiriasi anatomiškai, o tai iš dalies gali lemti skirtumus seksualiniuose pojūčiuose, todėl orgazmui pasiekti moterims ypač svarbi preliudija.

Jausmingas masažas, bučiniai, lietimas ir oralinis seksas sukuria impulsą orgazmui vaginalinio sekso metu. Tos pačios smegenų dalys, kurios tampa aktyvios orgazmo metu, yra aktyvios ir susijaudinus, taigi orgazmą galite vadinti itin koncentruota susijaudinimo forma, kurią patiriate preliudijos metu.

Svarbu tai, kad preliudija padeda aktyvinti natūralią lubrikaciją, būtiną patogiam seksui. Daugeliui moterų užtenka 5-10 minučių, kartais prireikia net 15 minučių ar daugiau, kad natūralų drėkinimą suteikiančios liaukos išskirtų pakankamai išskyrų. Todėl jokiu būdu nepraleiskite preliudijos!

Preliudijos metu kūną paruošus pagrindiniam aktui, kai kurioms moterims pasiekti orgazmą be papildomo klitorio stimuliavimo gali padėti CAT technika (Coital Alignment Technique). CAT – tai modifikuota misionieriaus poza, kai vyras juda ne horizontaliai, o vertikaliai, varpos pagrindu tiesiogiai liesdamas moters klitorį ir jį stimuliuodamas.

Cat sekso poza
CAT technika

Vietoje įprasto vaginalinio įsiskverbimo (kuris retai suteikia tinkamą klitorio stimuliaciją) CAT palaikomas nuolatinis klitorio stimuliavimas, kadangi atsiranda trintis moters klitorio zonoje tarp partnerių. Taip pat, vietoje to, kad vienas partneris atlieka aktyvią, o kitas pasyvią rolę, CAT technika reikalauja abiejų partnerių ritmingo judėjimo – komandinio darbo.

Įvairios patirtys

Moters orgazmui pasiekti yra keletas kliūčių, tačiau jos nėra neįveikiamos. Moterų, paklaustų Cosmopolitan tyrimo metu apie priežastis, dėl kurių jos nepasiekia orgazmo, 50 proc. nurodė, jog jos jau buvo beveik “ten”, bet vis negalėjo pasiekti kulminacijos. 38 proc. moterų nurodė, kad nepakako klitorio stimuliacijos, o 32 proc. – per daug rūpinosi tuo, kaip jos atrodo.

Nėra dviejų, visiškai anatomiškai, psichologiškai ar kaip kitaip vienodų moterų. Kas tinka vienai moteriai, gali netikti kitai. Todėl atviras bendravimas su partneriu, ko gero, yra svarbiausias veiksnys didinant orgazmo tikimybę ir dažnį. Tai taip pat svarbu kuriant sveikus, tvirtus santykius, kuriuose abiejų partnerių poreikiai svarbūs.


Ar kada nors, aistringais gyvenimo momentais, naudojotės sekso žaisliukais? Ne?

Išbandykite, liksite sužavėti ir tikrai nesigailėsite. Gailėsitės tik dėl vieno, kad to nepatyrėte anksčiau. Taigi atėjo laikas naujiems pojūčiams!

Jūsų užsakytos aistros prekės bus patalpintos neperregimoje pakuotėje, be informacijos apie turinį ir visiškai anonimiškai! Pristatymas per 1–2 darbo dienas visoje Lietuvoje ir už jos ribų!

Vibratoriai, dildo, penio žiedai, penio pompos, G taško stimuliatoriai, erotinio masažo aliejai, klitorio stimuliatoriai, masturbatoriai, masažuokliai, prezervatyvai, fetišas ir BDSM, afrodiziakai, apatinis trikotažas, kostiumai ir daug daugiau!

Maloniai kviečiame sekti mus Facebook paskyroje

Jus  mylintis Opiumas