Ką reiškia LGBTQ+ ?

LGBTQ+

LGBTQ+ inicialų reikšmės:

      L                  G                     B                          T                    Q

Lesbijietė        Gėjus           Biseksualas        Transseksualas       Queer

 

LGBTQ+ Nacionalinė lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių žmonių teisių organizacija.

LGBTQ terminas šių laikų vartosenoje naudojamas norint pabrėžti kultūrų įvairovę paremtą seksualumo ir lyties tapatybe. Dažnai vartojamas kalbant ne tik apie homoseksualus, biseksualus ar transeksualus, bet ir apie asmenis, kurie yra ne heteroseksualūs. Šiuo atveju dažnai pridedama raidė „Q“, kuri apibūdina queer žmones arba tuos, kurie nėra tikri dėl savo seksualinio identiteto.

Lesbijietė

Lesbietė yra homoseksuali moteris, kuri patiria romantišką meilę ar seksualinį potraukį kitoms moterims. Lesbiečių glamonės pakankamai įvairios – nuo bučinių iki abipusės masturbacijos, vibratoriaus ar dirbtinės vyro varpos naudojimo. Lytinių santykių forma tarp lesbiečių vadinama tribadija.

Gėjus

Gėjus  terminas, kuris pirmiausia reiškia homoseksualų asmenį arba homoseksualumo bruožą. Tai homoseksualus vyras, kuriam patinka kiti vyrai. Moksliškai patvirtinta, kad homoseksualūs vyrai ir moterys yra visiškai sveiki ir pilnaverčiai žmonės, niekuo nesiskiriantys nuo heteroseksualų, išskyrus trauką tai pačiai lyčiai. Homoseksualūs vyrai užsiima analiniu, oraliniu seksu arba abipuse masturbacija. Homoseksualios moterys naudoja dvigubus arba, dar kitaip vadinamus, dviejų galų vibratorius, taip pat vibratorius, pritvirtinamus diržais, stimuliuoja pirštais viena kitos klitorį, makštį, arba ją laižo.

Biseksualas

Biseksualumas romantiškas, seksualinis potraukis ar seksualinis elgesys tiek vyrų, tiek moterų atžvilgiu. Biseksualūs vyrai ir moterys gali patirti seksualinį bei romantinį potraukį abiems lytims. Pagal žmogaus seksualinės išraiškos tyrėją A. Kinsey, ši seksualinė orientacija gali būti suprantama kaip vidurys tarp dviejų ekstremumų – homoseksualumo bei heteroseksualumo, todėl kai kurie biseksualūs žmonės turi stipresnį potraukį vienai iš dviejų lyčių.

Transseksualas

Transseksualai asmenys, kurie jaučiasi esantys labiau priešingos lyties negu jų biologinė lytis. Dažnai jie nori pasikeisti lytį medicinos pagalba, kad galėtų nugyventi gyvenimą kaip priešingos lyties atstovai. Tai yra, jei toks žmogus yra biologinis vyras, jis nori tapti moterimi, jei yra moteris, ji nori tapti vyru. Kartais terminas “transseksualus” yra sutrumpinamas iki trans.

Queer

Q“ apibūdina queer žmones ar tuos, kurie nėra tikri dėl savo seksualinio identiteto. Queer terminas gali būti naudojamas žmonių tapatybei įvardyti, tuo pat metu kvestionuojant heteronormatyvumą ir lyčių binariškumą. Queer – literatūros atžvilgiu, byloja neįprastumą. Dažniausiai Q terminas vartojamas nurodyti asmenims, kurių seksualinė orientacija arba/ir lyties identitetas skiriasi nuo priimtos normos. Tai reiškia, kad šie asmenys nenori būti asocijuojami su normatyviomis lyčių ir seksualinės orientacijos sistemomis ir, kad griežtai neatitinka nei vieno apibrėžimo.

Skaitykite daugiau:

Sekso žaislai – vyrui ne konkurentai !

Upload Image...