Traktatas lubrikantams

 lubrikantai

Lubrikantas yra medžiaga, sumažinanti trintį tarp besitrinančių paviršių, o trūkstant natūralaus sudrėkimo, jis pagerina slydimą. Lubrikantai naudojami palengvinti masturbacijai, makšties ir analinei sueičiai, taip pat naudojant sekso žaislus.

Drėgmė yra pagrindinis seksualinės sueities elementas. Be jos, patirsite sausumą, nutrynimą ar infekcijas. Lubrikantas – pats svarbiausias dalykas analinio sekso metu bei naudojantis sekso žaislais. Dar vienas nuostabus lubrikanto panaudojimo būdas – padidinti jautrumą mūvint prezervatyvą. Tam tikslui reikia užlašinti kelis lašus vandeninio lubrikanto ant varpos galvutės ir užsidėti prezervatyvą. Tačiau nepersistenkit – jei užlašinsit per daug, padidės rizika, kad nusmuks prezervatyvas. Panašiu principu naudojami ir ankstyvą ejakuliaciją atitolinantys lubrikantai.

Jeigu trokštate iš miegamojo išguiti rutiną, nes įprastas seksas nebedžiugina – tai signalas, jog turite ieškot naujovių. O pradėti galite nuo lubrikantų. Ir tai bus pats geriausias jūsų pasirinkimas, nes jų naudojimas itin paprastas, nereikalaujantis pasiruošimo, o jų dėka jaučiami potyriai – spalvingi. Jų įvairovė nuostabi: nuo šaldančių iki tam tikro skonio ar kvapo.

Vandens pagrindo lubrikantai

Privalumai: Vandens pagrindo lubrikantai – populiariausi, nes yra draugiški sekso žaislams ir prezervatyvams. Be to, jie lengvai valosi, todėl nepalieka pėdsakų ant patalų ir rūbų. Puikiai tinka oraliniam ir kitokiam sekso tipui.

Trūkumas: Vandens pagrindo lubrikantai greitai džiūva, dėl to sekso metu gali reikėti dažniau jo panaudoti. Be to, jie nėra labai naudingi vandenyje, kadangi lengvai nusiplauna.

Vandens pagrindo natūralus lubrikantas

Silikoniniai lubrikantai

Privalumai: Šiek tiek brangesnis nei kiti, tačiau užtenka ilgam. Dažniausiai šie lubrikantai yra bekvapiai ir hipoalerginiai. Jie yra ypač slidūs, puikiai drėkina odą ir išlieka ilgiau nei kiti. Silikoniniai lubrikantai tarnauja tol, kol baigiasi trintis. Jie – idealus variantas analiniam seksui. Silikonas nepakeičia kūno pH – skirtingai nei vandens pagrindo lubrikantas. Taip pat, šis produktas atsparus vandeniui, todėl yra labai gerbiamas meilės žaidimų vandenyje mėgėjų.

Trūkumas: Netinka žaidimams su sekso žaislais, jeigu jie pagaminti iš to paties silikono, nes gali deformuoti ar pažeisti. Tokiu atveju geriau rinkitės vandens pagrindo lubrikantus. Dar vienas trūkumas – jums reikės šiek tiek labiau pasistengti, jį nuvalant.

Silikono pagrindo masažo gelis – lubrikantas.

Hibridiniai lubrikantai

Hibridiniai lubrikantai turi geriausias vandens ir silikono pagrindo lubrikantų savybes. Vandens pagrindo lubrikantas suteikia natūralų, nelipnų pojūtį, silikono – leidžia lubrikantui ilgiau išlikti ant odos ir suteikia švelnumo. Be to, hibridiniai lubrikantai lengvai nusivalo. Juos galima naudoti su visų tipų prezervatyvais.

Aliejiniai lubrikantai

Jie nerekomenduojami sekso metu, tačiau puikiai tinka išoriniam naudojimui – masažui ar masturbacijai.

Privalumai: dažniausiai yra iš natūralių ingredientų, tokių kaip organiniai aliejai bei odos minkštikliai, kurie, dažnai, turi malonų aromatą. Jie drėkina ir kondicionuoja odą.

Trūkumai: negali būti naudojami su produktais, turinčiais latekso, pavyzdžiui, prezervatyvais. Be to aliejus gali palikti dėmes ant rūbų ar patalų.

Kama Sutra meilės aliejus

Šildantys ir šaldantys lubrikantai

Jie sušyla ar atšala kontakto su oda metu. Šie lubrikantai keičia temperatūrą, kai pučiate ar trinate pateptą vietą. Reikia atlikti odos lopinėlio testą prieš tepant juos ant jautresnių vietų, tokių kaip speneliai, vidinės šlaunų pusės, varpa ar klitorius.

Privalumai: sekso metu gali smarkiai sustiprina pojūčius.

Trūkumai: kitiems tas pojūtis gali būti nemalonus.

Šildančio efekto lubrikantas

Vėsinančio efekto lubrikantas

Lubrikantai analiniam seksui

Šie lubrikantai specialiai skirti analiniam seksui. Dažniausiai jie būna vandens arba silikono pagrindu.

Privalumai:Igalaikio poveikio bei platus pasirinkimas.

Trūkumai: Silikoninis lubrikantas negali būti naudojamas su sekso žaislais, kurie yra iš silikono, o tai yra nereta medžiaga analinių sekso žaislų gamyboje.

Analinis vandens pagrindo gelis

Makšties drėkintojai

Šis estrogeno neturintis moterims skirtas lubrikantas yra granulyčių ar lašelių pavidalo. Drėkinamasis poveikis gali tęstis net keletą dienų.

Privalumai: atkuria makšties drėgmę. Taip pat pašalina moterų diskomfortą seksualinės sueities metu.

Trūkumai: sumažina sausumo simptomus, tačiau nesprendžia esminės problemos. Dėl to pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Lubrikantai, padedantys ilgiau tęsti malonumą

Šie lubrikantai mažina varpos jautrumą ir leidžia mėgautis seksu kur kas ilgiau. Jie būna kremo, žėlė ar purškiamo pavidalo. Užtepę, turite leisti lubrikantams susigerti į odą ir tik tada tęsti.

Privalumai: atitolina orgazmą ir sulaiko ankstyvą ejakuliaciją. Dažniausiai jie būna tirpūs vandenyje ir saugūs naudojant prezervatyvus.

Trūkumai: jie gali būti naudojami ribotą laiką per 24 valandas, nes gali sukelti dirginimą, skausmą ar išbėrimą. Atlikite mažo odos ploto testą ir nenaudokite jų ant pažeistos odos!

Lubrikantai, padidinantys jautrumą

Dar vadinami „dirgintojais“, turinčiais žolelių stimuliatorių ar kraujagysles praplečiančių preparatų, kurie didina kraujo tekėjimą į sritį, ant kurios jie tepami.

Privalumai: naudojami jautriose kūno vietose, tokiose kaip G taškas, ant varpos ar klitorio varputės. Šiose kūno dalyse gali laikinai pritvinkti kraujo. Tai padidina pojūčius ir lengvina šių vietų stimuliavimą.

Trūkumai: poveikis gali tęstis ilgai, net valandą, taigi būkite ištvermingi. Kai kam šis dirginimas gali pasirodyti nemalonus.

Stimuliuojantis gelis

Tam tikro skonio lubrikantai

Jie puikiai tinka oralinio sekso metu, kai labai svarbu atsipalaidavimas ir dėmesingumas. Šie lubrikantai pagaminti iš natūralių, sveikatai nepavojingų medžiagų, todėl galima be jokios baimės mėgautis veiksmu ir eksperimentuoti – rinktis galite tarp braškinių, karamelinių ar net šokoladinių. Atminkite, lubrikantai – puikus pasirinkimas norintiems paįvairinti savo seksualinį gyvenimą.

Cinamoninės bandelės skonio lubrikantas