Kaip išsaugoti meilę?

Kaip išsaugoti meilę

Kaip išsaugoti meilę? Devyni 93-jų metų psichologės patarimai.
Meilės ieškoma, ji išgyvenama, įrodinėjama, dovanojama, tačiau dažniausiai stengiamasi ją išlaikyti.

Kaip neiššvaistyti meilės jausmų kasdienių problemų ar savo pačių abejonių virtinėje? Kaip reikėtų spręsti konfliktus santykiuose? Apie tai pasakoja didelę, ne tik profesinę, bet ir gyvenimišką patirtį turinti psichologė Edith Eger , kuriai dabar yra 93 metai ir ji turi ką pasakyti apie meilę.

Nepaisant garbingo amžiaus, psichologė ir toliau užsiima porų terapija, pažymėdama, kad dažniausiai jos klientai kalba su ja apie seksą, pinigus ir partnerio artimuosius. Pati Eger, turinti kelis proanūkius, susitikinėja su 96-erių vyru ir mėgsta šokti svingą, nors skundžiasi, kad pastaruoju metu kojos ima gesti.

Kaip išsaugoti meilę?

Ji gimė Vengrijoje ir stebuklingai išgyveno Holokaustą. 1944 m., kai jai buvo 16 metų, Edith šeima atsidūrė Aušvice, kur jos tėvai pirmą dieną mirė dujų kameroje. Daug dešimtmečių ji net negalėjo kalbėti apie koncentracijos stovykloje patirtą siaubą.

Naujausioje savo knygoje Dovana: 12 raktų į vidinį išsilaisvinimą ir savęs atradimą ji ragina skaitytojus išsivaduoti iš asmeninio psichologinio kalėjimo ir rinktis meilę, atleidimą bei viltį, o ne baimę, pyktį, stresą.

Štai keletas vertingų patarimų apie gyvenimą, meilę ir santykius, kurie pravers kiekvienam iš mūsų.

Kaip išsaugoti meilę? Pirmiausia pamilk save

Eger pataria kiekvieną rytą pažvelgti į veidrodį ir kartoti, kaip mylite bei vertinate save. Tai ne narcisizmas, o dėmesio parodymas sau. Jūs esate unikalus, tikras ir išskirtinis žmogus, koks niekada nepasikartos, tad svarbu tai įvertinti. Visi kiti santykiai anksčiau ar vėliau nutrūks, o santykis su savimi vienintelis, kuris tęsis visą gyvenimą.

Yra daug būdų, kaip parodyti meilę sau. Būkite malonūs sau, sveikai maitinkitės, sportuokite, stenkitės išlaikyti dvasinę pusiausvyrą. Labai pavojinga savo gerovę ir laimės būsena visiškai priklausyti nuo kito žmogaus. Tavo pasitenkinimas gyvenimu neturi priklausyti nuo kitų, – sako Eger.

Kaip išsaugoti meilę? Paklausk savęs: Ar norėtum gyventi su tokiu, kaip tu?

Kas tau patinka savyje? Pabandyk sąžiningai atsakyti į šį klausimą ir sudaryti savo stipriųjų pusių sąrašą. Prieš sprendžiant santykių problemas, verta susitvarkyti su savo trūkumais: pykčiu, irzlumu, įžeidumu. Dabar, pandemijos metu, ypač svarbu suvokti, kad jeigu neišmoksi būti laimingas pats su savimi, niekas kitas laimės neatneš.

Meilei reikia laiko ir pastangų

Psichologė pabrėžia, kaip svarbu išlaikyti balansą tarp darbo, meilės ir pramogų: Gyvenimas tampa pilnaverčiu tik tada, kai jis yra subalansuotas. Kai kažkam skiri savo laiką, paklausk savęs, ar tai suteikia tau jėgų, ar, priešingai, atims?

Kaip išsaugoti meilę? Pasitikėk savo partneriu

Joks pastatas negali būti pastatytas be pamatų, o santykių pagrindas yra pasitikėjimas: „Svarbu nuoširdžiai tikėti, kad kartu esate stipresni nei vienas. Niekas taip negriauna intymumo tarp partnerių, kaip abipusis erzinimas vienas kito ir atstūmimas.

Konfliktai neišvengiami, tačiau nereikėtų mylėtis iš karto po ginčo 

Edith Eger aiškina: Konfliktai yra natūralūs ir neišvengiami. Tačiau jeigu pas mane ateina sutuoktiniai ir sako, kad niekada nesiginčija, suprantu, kad tikro intymumo tarp jų nėra. Svarbiausia būti pasiruošusiems kompromisams ir nesistengti bet kokia kaina įrodinėti savo tiesos. Susitaikymo seksas gali būti suvokiamas kaip atlygis, todėl tai tik paskatina naujiems ginčams. Todėl geriau nesikreipti pagalbos į seksualinius santykius.

Kaip išsaugoti meilę? Tu turi teisę verkti

Duoti visą valią jausmams, nes laikyti juos savyje žalinga, – sako psichologė. Depresijos priešingybė yra ekspresija, tai yra išraiška.

Vidurio amžiaus krizė neegzistuoja, tačiau yra pereinamasis periodas

Kai sukako 40 metų, mokslinis vadovas ėmė mane įkalbinėti pradėti dirbti su disertacija. Atsakiau, kad tai neįmanoma, nes gynimo metu man jau bus 50 metų. O jis atsakė: Tau bet kokiu atveju tuo metu bus 50.

Kaip išsaugoti meilę? Nesistenkite česnako aplieti šokoladu, skaniau nebus

Kitaip tariant, nesistenkite neigti savo jausmų ir apsimesti, kad nesate įskaudintas, kai iš tikrųjų yra priešingai. Jeigu jaučiate, kad jūsų gyvenime ar santykiuose kažkas negerai, pripažinkite tai. Meilė ir baimė nesuderinamos, – pabrėžia Eger.

Išmok atleisti

Atleidimas visų pirma skirtas mums patiems, o ne kitam žmogui. Kartais supykti yra gerai, jeigu tik pyktis nevirsta lėtiniu pasipiktinimu. Atsiminkite, kad tuomet, kai ant ko nors pykstame, kenčia ne jis, o mes patys.


Ar kada nors, aistringais gyvenimo momentais, naudojotės sekso žaisliukais ir priemonėmis greitesniam orgazmui? Ne?

Išbandykite – liksite sužavėti ir tikrai nesigailėsite. Gailėsitės tik dėl vieno, kad to nepatyrėte anksčiau. Taigi atėjo laikas pokyčiams ir naujiems pojūčiams!

Vibratoriai, dildo, penio žiedai, penio pompos, G taško stimuliatoriai, erotinio masažo aliejai, klitorio stimuliatoriai, masturbatoriaiprostatos masažuokliai, prezervatyvai, fetišas ir BDSM, afrodiziakai, apatinis trikotažas, kostiumai ir daug daugiau!

Maloniai kviečiame pamėgti mus Facebook paskyroje. Nuobodu nebus.

Mylintis ir mylimas Opiumas