7 rimtos priežastys kuo dažniau mylėtis

Norite kardinaliai pasikeisti, pagerinti savo sveikatą ar bent jau labiau pasitikėti savimi? Mes turime jums universalų būdą, tuo pačiu ir labai pikantišką – dažnai mylėtis.

Seksas jūsų sveikatai yra toks pat naudingas, kaip vakarienės metu plytelė juodojo šokolado ar taurė vyno. Kalbant rimtai, visi šie trys dalykai teigiamai veikia mūsų sveikatą. Tačiau seksas daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Puikiai žinome, kad jums tikrai nereikia ieškoti priežasčių dažniau užsiimti seksu, tačiau mes esame pasirengusios pasiūlyti jums dar septynis šios malonios veiklos privalumus, kad pagaliau nustotumėte abejoti.

1. Seksas padeda pašalinti stresą

Gyvename milžinišku tempu, vyksta nuolatinės lenktynės, patiriame sukrečiančias situacijas, stresas darbe ir įtampa asmeniniame gyvenim kol, galiausiai, ne juokais pašlyja mūsų psichinė ir psichologinė sveikata. Stresas – tai daugiau nei slegiančos emocijos. Pirmiausia, streso padarinius pastebime išorėje: atsiranda raukšlytės, pradeda slinkti ir žilti plaukai, akys praranda žvilgesį, žmogus sparčiai sensta. Vėliau atsiranda sveikatos problemos, kadangi ilgalaikė įtampa neigiamai veikia bendrą organizmo būklę.

Mokslininkai įrodė, kad fizinis ir emocinis artumas su partneriu gali užkirsti kelią žmogaus stresui. Fizinis ryšys skatina dopamino – malonumo hormonų išsiskyrimą į smegenis. Tai sukuria malonumo jausmą, kuris veikia motyvacijos ir mokymosi procesą. Taip pat išsiskiria „laimės hormonai“ – endorfinai, galintys pagerinti nuotaiką ir, oksitocinas – “meilės ir apsikabinimų” hormonas“ kuris siejamas su beveik visais teigiamais žmogaus psichikos aspektais. Beje, kai kurie tyrinėtojai mano, kad oksitocinas turi tiesioginį poveikį įsimylėjimo jausmui.

dažnai mylėtis

Seksas yra natūralus ir galingas antidepresantas. Nenuostabu, kad seksas yra natūralus ir galingas antidepresantas. Po orgazmo žmogaus organizmas pradeda gaminti prolaktiną, kuris pagerina miegą. Taigi, jei jūsų partneris atsisako plepėti po sekso ir iškart užmiega, nekaltinkite jo. Kaltinkite prolaktiną.

Vieno tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad seksas kasdien, dvi savaites, lemia hipokampo naujų ląstelių gamybą. Tai savo ruožtu užkerta kelią stresui ir senėjimui. Kitas tyrimas parodė, kad artumas gali padėti sumažinti kraujospūdį.

2. Seksas kelia savivertę

Anglai turi seną gerą patarlę: „sekso, kaip ir maisto, niekada nebūna per daug“. Tai tiesa. Reikėtų suprasti, kad kalbant apie seksą, tai yra kokybės, o ne kiekybės klausimas. Tačiau yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti: prasto sekso trūkumas gali sukelti baimės, nepasitikėjimo savimi ir net nepilnavertiškumo jausmą. Yra svarių įrodymų, kad žmogaus savivertė yra glaudžiai susijusi su šia konkrečia sritimi.

Šiuolaikinėje visuomenėje yra daug stereotipų apie seksą. Reguliaraus seksualinio gyvenimo trūkumas žmogui dažnai kelia problemų bendraujant su žmonėmis. Jei laikysitės šios logikos, tai turėdami seksualinį partnerį bent jau galėsite labiau pasitikėti savimi visuomenėje ar tiesiog draugų kompanijoje. Moksliškai kalbant, sekso terapeutai tvirtina, kad poros, besimylinčios reguliariai, jaučiasi labiau pasitikinčios savimi nei tos, kurios mylisi rečiau.

dažnai mylėtis

3. Seksas stiprina ryšį tarp žmonių

Santykiai ne visada būna paprasti. Dėl sunkumų darbe ir tam tikrų gyvenimo aplinkybių, pora gali tiesiog neturėti pakankamai laiko seksui. Tai gali būti užburto rato pradžia: iš pradžių jūs neturite laiko, tada dingsta noras, moterims atsiranda “galvos skausmai”, o tada jau prasideda konfliktai. Tarp porų pradeda trūkinėti ryšys, išprovokuodamas rimtas santykių krizes.

Kad ir kaip akivaizdžiai tai beskambėtų, verta dažniau sau priminti, kad santykių harmonija priklauso nuo reguliaraus ir kokybiško sekso. Reguliarus fizinis ryšys skatina emocinį ryšį tarp žmonių. Tai reiškia, kad emociškai stiprios poros lengviau išlaiko sveikus santykius, nei tos – kuriose vyrauja šaltukas ir susvetimėjimas.

dažnai mylėtis

4. Seksas stiprina pasitikėjimą savimi

Kiekvienas iš mūsų turi pagrindinių poreikių, nuo kurių priklauso psichinė sveikata. Nors seksas nėra laikomas pagrindiniu žmogaus poreikiu, nereikėtų nuvertinti jo vaidmens. „Poreikių piramidės“ kūrėjas Abrahamas Haroldas Maslou teigė, kad be vandens, maisto ir miego žmogui reikia dar keturių dalykų: saugumo, meilės, pagarbos jausmo ir savirealizacijos.

Žinoma, norint išgyventi, būtina patenkinti fiziologinius poreikius. Bet jei norite būti laimingi, tada to nepakaks. Taip pat yra psichologinių norų, kurių nepaisymas sukelia stresą ir depresiją. Yra daugybė įrodymų, kad šiuo pagrindu žmonės gali patirti neurozių ar net žudančių idėjų. Taip pat yra nuomonė, kad žmogaus izoliacija blogiau veikia jo kūną nei rūkymas ar alkoholis.

stiprina pasitikėjimą savimi

5. Seksas gerina protinę veiklą

Seksas sukelia daugybę cheminių procesų žmogaus smegenyse. Pavyzdžiui, jis skatina protinį budrumą. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad net paprasčiausia mintis apie lytinį aktą daro teigiamą poveikį žmogaus analitiniams gebėjimams. Eksperimentas su žiurkėmis parodė, kad lytiškai aktyvūs graužikai turi labiau išsivysčiusias smegenų ląsteles.

Nustebsite, tačiau seksas yra efektyvesnė smegenų treniruotė nei kryžiažodžiai ar loginiai žaidimai. Orgazmas suaktyvina daugiau nei 30 ląstelių mazgų. MRT tyrimas parodė, kad seksas skatina maistinių medžiagų ir deguonies patekimą į smegenų ląsteles.

6. Seksas jaunina

Kiekvienais metais žmonės išleidžia milijardus dolerių senėjimo prevencijos procedūroms. Moterims atliekamos hialurono rūgšties ir botulino injekcijos bei kiti veido patobulinimai. Tačiau neseniai atliktas Didžiosios Britanijos mokslininkų tyrimas parodė, kad dėl reguliaraus sekso moterys ir vyrai gali atrodyti 5–10 metų jaunesni. Seksas skatina augimo hormono išsiskyrimą, todėl mūsų oda tampa stangresnė ir lygesnė. Taip pat išsiskiria estrogenas, kuris teigiamai veikia plaukus ir odą. Apskritai seksas, po fizinės ir protinės veiklos, laikomas antru būdu, kuris gali žmones pajauninti.

Gera išvaizda daro mus laimingesnius, labiau pasitikinčius savimi ir entuziastingesnius. Pagal statistiką žmonės, turintys reguliarų seksualinį gyvenimą, gyvena ilgiau.

7. Seksas prilygsta sportui

Jūs puikiai žinote apie sporto, fitneso ir reguliarių mankštų naudą. Seksas šiuo atžvilgiu yra ne mažiau efektyvus. Vidutiniškai vyras per vieną lytinį aktą sudegina apie 100 kalorijų, o moteris – 70. Jei seksu užsiimate 30 minučių, galite ištirpinti visas 200 kalorijų.

Seksas, kaip ir sportas, suteikia pasitikėjimo ir pasitenkinimo jausmą. Užsitikrinsite sau gerą miegą ir energijos atsargas kitai dienai.

Tam, kad užsiimti seksu dažniau, pakanka jau vienos iš šių priežasčių. Bet kuriuo atveju tai yra vienas efektyviausių būdų rūpintis savo ir partnerio sveikata.

Reziumuodamos pasakysime kad, nors sekso metu sudeginama mažiau kalorijų nei dalyvaujant maratone, vis dėlto nevertėtų jo atsisakyti, nes jis turi daug kitų nuostabių privalumų.

prilygsta sportui

Skaitykite daugiau:

Analinis seksas. Ar tai iškrypimas?