Ar saugu mylėtis menstruacijų metu?

Seksas menstruacijų metu

Seksas menstruacijų metu. Bėgant metams, nuo pat pirmųjų menstruacijų iki menopauzės, moteris lydi menstruacijos. Vengti sekso menstruacijų metu nėra būtina, nebent jūsų porai tai visiškai nepriimtina. Net jei mylėjimasis menstruacijų metu kartais gali atrodyti šiek tiek nešvarus, iš esmės, jis yra saugus. Beje, seksas menstruacijų metu turi ir privalumų, pavyzdžiui, palengvina menstruacijų skausmus.

Privalumai

1. Palengvina menstruacinius skausmus

Orgazmas palengvina menstruacinius skausmus, kuriuos sukelia stiprūs gimdos susitraukimai, spazmai. Kai patiriate orgazmą, gimdos raumenys stipriai susitraukia, o šį susitraukimą lydi raumenų atsipalaidavimas, kuris suteikia nors ir nedidelį, bet gana reikšmingą palengvėjimą nuo skausmo.

Beje, sekso metu žmogaus organizme išskiriamos cheminės medžiagos, vadinamos endorfinais, kurios pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą. Taip pat, mylėjimasis menstruacijų metu nukreipia jūsų mintis nuo skausmo, o tai gali padėti atsikratyti nemalonių ir erzinančių pojūčių.

2. Trumpesnės menstruacijos

Seksas „tomis dienomis” sutrumpina menstruacijų trukmę. Gimdos raumenų susitraukimai patiriant orgazmą padeda greičiau išsivalyti gimdai, tai yra pašalinti gimdos turinį – suirusį gleivinės sluoksnį, kurio moters organizmas siekia atsikratyti menstruacijų metu.

3. Padidėja lytinis potraukis

Dėka hormoninių pokyčių organizme, Jūsų libido ciklo metu taip pat kinta. Dalis moterų teigia, jog lytinis potraukis išauga ovuliacijos metu, likus maždaug dviem savaitėms iki menstruacijų. Tačiau kita dalis moterų neslepia, jog jaučiasi labiau „užsivedusios” būtent menstruacijų metu.

4. Natūralus lubrikantas

Menstruacijos reiškia, jog galite atidėti visus turimus lubrikantus į šalį – kraujas veikia kaip natūralus lubrikantas.

5. Palengvina galvos skausmus

Remiantis tyrimais, beveik pusė visų moterų patiria migreninius skausmus menstruacijų metu. Nors dauguma menstruacinę migreną patiriančių moterų vengia sekso, nemaža dalis tų, kurios tuo metu turi lytinių santykių, sako, kad tai iš dalies arba visiškai palengvina galvos skausmą.

Galimas neigiamas poveikis

Ko gero, didžiausias sekso menstruacijų metu minusas – nešvara. Kraujas gali patekti ant Jūsų, partnerio ar patalų, ypač jei kraujavimas gausus. Negana to, menstruacijos gali priversti Jus šiek tiek drovėtis, o šis rūpestis, žinoma, malonumo neprideda.

Kitas aspektas, į kurį derėtų atsižvelgti prieš rengiantis intymiems santykiams menstruacijų metu – rizika perduoti lytiniu keliu plintančias infekcijas, tokias kaip ŽIV ar hepatitas C. Šie virusai perduodami per kraują, taigi menstruacijų kraujas ne išimtis. Šių ligų perdavimo ar užsikėtimo jomis riziką gali sumažinti prezervatyvų naudojimas kiekvienų lytinių santykių metu.

Jei planuojate intymų vakarą menstruacijų metu ir naudojate paprastą tamponą, turėtumėte jį išsiimti. Pamirštas tamponas sekso metu gali būti įstumtas taip giliai, kad prireiks specialisto pagalbos, norint jį ištraukti. Žinoma, tai negalioja tamponams, pritaikytiems meilės žaidimams menstruacijų metu. Kartą išbandžiusios šiuos tamponus – įprastinius pamiršite amžiams. Be to partneris apie tamponą net neįtars.

Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu?

Jei aktyviai nebandote pastoti, turėtumėte naudoti apsaugą bet kurios ciklo dalies metu. Menstruacijų metu galimybė pastoti yra mažesnė, tačiau niekada nėra lygi nuliui.

Ovuliacija – metas (apie 14 dienų iki menstruacijų) kai yra daugiausia šansų pastoti. Kiekvienos moters ciklo trukmė yra skirtinga ir ji gali kisti kas mėnesį. Jei pastebite, jog Jūsų ciklas trumpesnis, rizika pastoti menstruacijų metu padidėja.

Beje, būtina paminėti, jog spermatozoidai moters organizme gali išlikti gyvi iki 7 dienų. Taigi, jei Jūsų ciklas trunka 22 dienas ir ovuliacija įvyksta netrukus po menstruacijų, tikėtina, jog Jūsų kiaušinėlis susiformuos ir išsilaisvins iš kiaušidės spermatozoidams dar esant gyviems Jūsų organizme.

Patarimai seksui menstruacijų metu

Štai keletas patarimų, padedančių intymius santykius menstruacijų metu paversti malonesniais:

  • Būkite atvira ir nuoširdi savo partneriui. Papasakokite, kaip jaučiatės mylėdamasi menstruacijų metu, paklauskite, ką jaučia jis. Jei kuris nors iš jūsų dvejojate, aptarkite priežastis, sulaikančias nuo šių potyrių.

  • Jei naudojate paprastą tamponą, išsiimkite jį prieš pradėdama šėlioti.

  • Paklokite tamsios spalvos rankšluostį ant lovos, kuris sugers kraujo lašelius. Arba mylėkitės duše, vonioje, kad visiškai išvengtumėte dėmių pataluose.

  • Pasiruoškite drėgnas servetėles, kad galėtumėte apsišluostyti po lytinio akto.

Neleiskite menstruacijoms sustabdyti Jūsų intymaus gyvenimo. Jei išsikalbėsite su partneriu, tos kelios menstruacijų dienos bus tokios pat malonios kaip ir visas likęs mėnuo. Galbūt, Jūs ir partneris būsite maloniai nustebinti, kai intymūs santykiai taps dar įvairesniais, o pojūčiai – aštresniais.

Aplankykite Opiumas.com Facebook paskyroje.